ONE RADIO
KONTAKT
OSADENSTVO
REKLAMA
FREKVENCIA
RADIO ONE RADIO ONE ROCK RADIO ONE RETRO

Radio Rock / Rockové zaujímavosti

Radio Rock

Peter Gabriel a jeho festival WOMAD čelili problémom

02.08.2018   zdroj: hudba.sk

späť späť

Britský hudobník Peter Gabriel vyjadril znepokojenie nad zahraničnou politikou Spojeného kráľovstva po tom, ako niekoľko medzinárodných umelcov nemohlo pre problémy s vízami vystúpiť na hudobnom festivale WOMAD, ktorý sa konal koncom júla v grófstve Wiltshire.


Peter Gabriel tento festival zameraný na world music založil v roku 1982. Podujatie sa koná aj v Španielsku, Čile, Austrálii a na Novom Zélande, pričom WOMAD znamená World of Music, Arts and Dance (Svet hudby, umenia a tanca). Najmenej traja interpreti, ktorí mali počas uplynulého víkendu účinkovať na podujatí vo Wiltshire, sa podľa riaditeľa tohto festivalu Chrisa Smitha nedostali do Británie. Ide o hudobníkov z Tuniska, Mozambiku a Nigeru, zatiaľ čo ďalší súbor z Indie dorazil až 24 hodín po svojom plánovanom vystúpení.

"Je alarmujúce, že náš festival má problémy s tým, aby dostal účinkujúcich do krajiny. Mnohí z nich sem už ani nechcú chodiť, pretože majú problémy s vízami a poplatkami, a boja sa, že tu nebudú vítaní," povedal Gabriel. Podľa Smitha ide o najnovší prípad "nepriateľskej" politiky britskej vlády, ktorá postihuje zahraničných interpretov. "Británia je vybudovaná na rôznorodých kultúrach. Je to krajina, ktorá je nadšená rozmanitosťou," dodal. "Hudobníci cestujú pre svoje živobytie. Takmer všade, kde som sám zavítal, som sa stretol s vľúdnosťou a štedrosťou. Naozaj chceme jednofarebnú vybrexitovanú rovinu?" pýta sa Gabriel.

 

Billboard Rock Songs

Coldplay - A Sky Full Of Stars

Rock & Metal Singles Top 40

Slipknot - The Negative One

World Modern Rock Top 30 Singles

Seether - Words As Weapons

Americas Music Charts

Godsmack - 1000hp

kontakt
LIVE do štúdia:
048/290 11 29
studio@radiorock.sk

Všeobecný kontakt:
0650/111 333
info@radiorock.sk
ONE RADIO
ONE RADIO ONE RADIO ROCK ONE RADIO RETRO
Pracovné pozície | Reklama | Podmienky súťaží | Kontakt
Facebook Twiter Google+

© 2005 - 2016 RADIOONE, s.r.o.
Reprodukcia, prenos, šírenie, ukladanie časti alebo celého obsahu v akejkoľvek
forme, bez predchádzajúceho písomného súhlasu RADIOONE s.r.o.,je zakázané
okrem prípadu, keď sa tak deje s povolením
Reklamné odkazy: TrendyVeci.sk - Trendové veci, ktoré potešia každú ženu, Revízny technik plynových spotrebičov, Rádio One Rock, Rádio One Retro
Created by Weblife